Wysokie Mazowieckie

Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zorganizowała 12 lipca 2019 roku Turniej Strzelecki dla służb mundurowych i osób cywilnych.
Wysokomazowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Kierowca renault miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Tegoroczne wakacje rozpoczęto od zapoznania dzieci i rodziców z letnią ofertą zajęć przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem. Już 18 i 19 czerwca maskotki Miki i Minnie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Świat Malucha” oraz Przedszkola Miejskiego nr 2 „Tęczowa Dwójeczka”. W…
Fragmenty ludzkiego szkieletu odkryto w ubiegłym tygodniu na terenie dawnej siedziby PUBP w Wysokiem Mazowieckiem, w którym obecnie mieści się siedziba wysokomazowieckiej Komendy Policji.
W Hajnówce przed Urzędem Miasta odbył się uroczysty apel z okazji nadania sztandaru oraz obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem.
Dzisiaj (12.07), po godzinie 9:00, doszło do wypadku na skrzyżowaniu dróg w okolicach miejscowości Jabłonka Kościelna, gmina Wysokie Mazowieckie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala.
Profesjonalna rejestracja – to nazwa nowego sposobu nadawania uprawnień do poruszania się pojazdom po drogach. Ułatwi organizację jazd testowych, etapowe konstruowanie pojazdów, a nawet prowadzenie badań nad nowymi rozwiązaniami. I co najważniejsze – właśnie wchodzi w życie.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 11 lipca 2019 r.
Z powodu złych warunków pogodowych planowane w dniach 11-12 lipca br. Kino plenerowe Radia Nadzieja zostało przełożone i odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia 2019 r.
Tradycyjnie już karatecy z Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin z sekcją w Wysokiem Mazowieckiem wakacje rozpoczynają od Letniego Obozu Karate. Tym razem obóz odbył się w Bęsi w "Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Bęsia".
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała w dniu dzisiejszym (05.07) wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach. Do egzaminu maturalnego 2019 przystąpiło łącznie 357 abiturientów z 10 szkół z terenu powiatu wysokomazowieckiego. 90% z nich egzamin zakończyło sukcesem.
Przedstawiciele wysokomazowieckiej policji spotkali się z dziećmi i ich opiekunami na zajęciach plenerowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Mundurowy rozmawiał z uczestnikami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.